Artykuły

Badanie piersi – jak wykonywać je samodzielnie, kiedy iść do lekarza? - Akademia Dojrzewania Ponad rok temu 14.02.22 Badanie piersi – jak wykonywać je samodzielnie, kiedy iść do lekarza?

Okresowe badanie piersi to ważna czynność, która może ustrzec przed potencjalnymi chorobami lub zwiększyć znacząco szansę na ich wyleczenie. Dowiedz się, jak badać piersi nie wychodząc z domu i poznaj najczęstsze badania profilaktyczne – USG i mammografię.

Seks i intymność a dojrzewanie? Co powinnaś wiedzieć. – Akademia Dojrzewania Ponad rok temu 14.02.22 Seks i intymność a dojrzewanie?

Pierwszy raz budzi w nas ciekawość połączoną z odkrywaniem nieznanego. Jednak i tutaj potrzeba czasu, przemyśleń i przygotowania. Przeczytaj, jak odkrywać swoją seksualność, akceptować samą siebie i nawiązywać bliskie relacje.

Seks i intymność a dojrzewanie? Co powinnaś wiedzieć. – Akademia Dojrzewania Ponad rok temu 14.02.22 Odchudzanie a brak miesiączki – jak zdrowo się odżywiać?

Pierwszy raz budzi w nas ciekawość połączoną z odkrywaniem nieznanego. Jednak i tutaj potrzeba czasu, przemyśleń i przygotowania. Przeczytaj, jak odkrywać swoją seksualność, akceptować samą siebie i nawiązywać bliskie relacje.

Czym są normy i role społeczne? – Akademia Dojrzewania Ponad rok temu 24.05.21 Normy i role społeczne – czym są i jak wybrać własną drogę w życiu?

Przez całe swoje życie będziesz przyjmować jakieś role społeczne. Najpierw była to rola dziecka, potem nastolatka, a kolejnym krokiem jest bycie dorosłym człowiekiem. Podczas lat nauki jesteś uczniem, a potem studentem.

Bezpieczeństwo w Internecie – Akademia Dojrzewania Ponad rok temu 17.05.21 Bezpieczeństwo w Internecie – jak nie dać się oszukać wirtualnym znajomościom?

Nie znasz świata bez Internetu. Google to Twoje narzędzie do wyszukiwania informacji, a social media – miejsce nawiązywania znajomości. Dzięki Internetowi możesz zdobyć nowe umiejętności – nauczyć się języka obcego, przeczytać książkę, posłuchać muzyki i zagrać ze znajomymi w grę online.

Izolacja i poczucie samotności u nastolatków – Akademia Dojrzewania Ponad rok temu 10.05.21 Poczucie samotności wśród nastolatków i izolowanie się ich od ludzi i otoczenia

Poczucie samotności dotyczy nie tylko osób dorosłych. To także częste zjawisko wśród młodzieży, szczególnie w czasie pandemii. Czy uczucie samotności ma tylko negatywne nacechowanie?

Jak poradzić sobie z rozstaniem z chłopakiem? – Akademia Dojrzewania Ponad rok temu 03.05.21 Jak poradzić sobie z rozstaniem z chłopakiem?

Zaczęło się tak wspaniale. Nie mogłaś doczekać się, żeby go zobaczyć. A każde spotkanie wydawało się za krótkie. Jednak silne zauroczenie, a może nawet i zakochanie, przeminęło. Chłopak, który wydawał Ci się ideałem, zawiódł.

Akceptacja, pewność siebie, własna wartość – Akademia Dojrzewania Ponad rok temu 27.04.21 Akceptacja i pewność siebie. Jak zdobyć poczucie własnej wartości?

Akceptacja samego siebie to wewnętrzna zgoda na to, jakim się jest razem ze swoimi wszystkimi zaletami i wadami. Ten stan można też nazwać po prostu lubieniem siebie albo przyjaźnią z samym sobą.

Konflikty społeczne – rozwiązywanie – Akademia Dojrzewania Ponad rok temu 20.04.21 Konflikty społeczne – jak rozwiązywać i zapobiegać konfliktom?

Nie wyobrażasz sobie życia bez swoich koleżanek, kolegów i znajomych. Są nieodłączną częścią Twojego życia. Ale czasami potrafią też nieźle Cię rozzłościć. Podobnie jak Twoje rodzeństwo czy rodzice.

Przekroczenie granic fizycznych i psychicznych– Akademia Dojrzewania Ponad rok temu 13.04.21 Fizyczne i psychiczne granice – co robić, kiedy ktoś je przekracza?

Wciąż zbyt mało mówi się o stawianiu granic w kontaktach międzyludzkich, a przecież dobre i zdrowe relacje bez nich nie istnieją. Często po to, żeby nie wydać się osobą niemiłą albo nieuprzejmą, zgadzasz się na rzeczy, które tak naprawdę Ci nie odpowiadają, a potem tego żałujesz? Dowiedz się, jak nauczyć się stawiać zdrowe granice!

Wszystkie Artykuły