Artykuły

Jak poradzić sobie z rozstaniem z chłopakiem? – Akademia Dojrzewania Kilka dni temu 03.05.21 Jak poradzić sobie z rozstaniem z chłopakiem?

Zaczęło się tak wspaniale. Nie mogłaś doczekać się, żeby go zobaczyć. A każde spotkanie wydawało się za krótkie. Jednak silne zauroczenie, a może nawet i zakochanie, przeminęło. Chłopak, który wydawał Ci się ideałem, zawiódł.

Akceptacja, pewność siebie, własna wartość – Akademia Dojrzewania Ponad tydzień temu 27.04.21 Akceptacja i pewność siebie. Jak zdobyć poczucie własnej wartości?

Akceptacja samego siebie to wewnętrzna zgoda na to, jakim się jest razem ze swoimi wszystkimi zaletami i wadami. Ten stan można też nazwać po prostu lubieniem siebie albo przyjaźnią z samym sobą.

Konflikty społeczne – rozwiązywanie – Akademia Dojrzewania Ponad 2 tygodnie temu 20.04.21 Konflikty społeczne – jak rozwiązywać i zapobiegać konfliktom?

Nie wyobrażasz sobie życia bez swoich koleżanek, kolegów i znajomych. Są nieodłączną częścią Twojego życia. Ale czasami potrafią też nieźle Cię rozzłościć. Podobnie jak Twoje rodzeństwo czy rodzice.

Przekroczenie granic fizycznych i psychicznych– Akademia Dojrzewania Ponad 3 tygodnie temu 13.04.21 Fizyczne i psychiczne granice – co robić, kiedy ktoś je przekracza?

Wciąż zbyt mało mówi się o stawianiu granic w kontaktach międzyludzkich, a przecież dobre i zdrowe relacje bez nich nie istnieją. Często po to, żeby nie wydać się osobą niemiłą albo nieuprzejmą, zgadzasz się na rzeczy, które tak naprawdę Ci nie odpowiadają, a potem tego żałujesz? Dowiedz się, jak nauczyć się stawiać zdrowe granice!

Jak zbudowany jest kobiecy układ rozrodczy? – Akademia Dojrzewania 6 kwietnia 2021 Żeńskie narządy płciowe – jak zbudowany jest kobiecy układ rozrodczy?

Narządy rozrodcze żeńskie to złożony układ, którego poszczególne elementy pełnią wyspecjalizowane role, a w całości odgrywa on niezwykłą rolę przez całe nasze życie. Odpowiada on nie tylko za wytworzenie komórek jajowych, ale umożliwia również rozwój zarodka i wydanie potomstwa na świat.

Cykl miesiączkowy - jak wyglądają jego fazy? – Akademia Dojrzewania Ponad miesiąc temu 30.03.21 Cykl miesiączkowy – jak wyglądają jego fazy?

Jak wyglądają poszczególne fazy cyklu miesiączkowego i co wtedy dzieje się w ciele kobiety? Ile powinien trwać cykl i co może go zaburzyć?

Co oznaczają plamienia między miesiączkami? – Akademia Dojrzewania Ponad miesiąc temu 23.03.21 Plamienia między miesiączkami – co mogą oznaczać?

Miesiączkujesz już od pewnego czasu i krwawienie pojawia się u Ciebie regularnie, jednak czasem występują u Ciebie również plamienia między miesiączkami? Zastanawiasz się czy powinny one stanowić powód do zmartwień? ​​​​​​​

Spóźniający się okres - przyczyny – Akademia Dojrzewania Ponad miesiąc temu 16.03.21 Spóźniający się okres – jakie mogą być przyczyny, kiedy udać się do lekarza?

Czy spóźniający się okres jest powodem do zmartwień? Kiedy należy zgłosić się do lekarza? Co powoduje przesunięcie się cyklu?

Infekcje intymne - rodzaje, objawy, ochrona – Akademia Dojrzewania Ponad miesiąc temu 09.03.21 Infekcje intymne – rodzaje, objawy, jak zapobiegać?

Infekcje intymne to częste schorzenia występujące u wielu kobiet, w tym również nastolatek. Mogą być one wywołane zarówno przez patologiczne bakterie jak i grzyby.

Pierwsza miesiączka - objawy, ile trwa, kiedy może się pojawić? Ponad miesiąc temu 29.08.20 Pierwsza miesiączka - objawy, ile trwa, kiedy może się pojawić?

Pierwsza miesiączka z początku może przerażać, ale kiedy podejdziesz do tematu świadomie, możesz być pewna, że nic Cię nie zaskoczy, a strach szybko minie. 


Wszystkie Artykuły