Artykuły

Pierwsza miesiączka - objawy, ile trwa, kiedy może się pojawić? Ponad tydzień temu 29.08.20 Pierwsza miesiączka - objawy, ile trwa, kiedy może się pojawić?

Pierwsza miesiączka z początku może przerażać, ale kiedy podejdziesz do tematu świadomie, możesz być pewna, że nic Cię nie zaskoczy, a strach szybko minie. 


Co to jest zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) Ponad tydzień temu 29.08.20 PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - co to jest?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) to przykra, ale często spotykana przypadłość kobiet. Obejmuje zarówno rozdrażnienie, jak i niekiedy ból fizyczny, głównie dotyczący głowy, piersi czy brzucha.

Etapy dojrzewania: jak zmienia się ciało? - Akademia Dojrzewania Ponad tydzień temu 29.08.20 Etapy dojrzewania – jak zmienia się Twoje ciało?

Obserwujesz z zaciekawieniem, jak zmienia się Twoje ciało w okresie dojrzewania? Pamiętaj, że pokwitanie to czas przemian zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Daj sobie czas i postaraj się wsłuchać w swoje potrzeby.

Higiena osobista i intymna w okresie dojrzewania Ponad tydzień temu 29.08.20 Higiena osobista i intymna w okresie dojrzewania

W czasie dojrzewania Twoje ciało się zmienia, a burza hormonów daje się we znaki, co widać gołym okiem na twarzy, włosach i miejscach intymnych.

Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa? - Akademia Dojrzewania Ponad tydzień temu 29.08.20 Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa?

Dbanie o swoje zdrowie to ważna sprawa, dlatego kiedy zaczniesz dojrzewać i miesiączkować, możesz potrzebować porady od ginekologa. 

Przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną? - Akademia Dojrzewania Ponad tydzień temu 29.08.20 Czy istnieje przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną?

Przyjaźń damsko-męska to dość kontrowersyjny temat – jedni uważają, że to mit, za to drudzy głośno mówią, że sami mają takie przyjacielskie relacje. Czy istnieje wśród nastolatków?

Kubeczek menstruacyjny – co to jest, jak go dobrać i aplikować? Ponad tydzień temu 29.08.20 Kubeczek menstruacyjny – co to jest, jak go dobrać i aplikować?

Kubeczek menstruacyjny to stosunkowo nowy środek higieniczny używany podczas miesiączki. Zdobywa coraz większe rzesze fanek, a dzięki temu, że dostępny jest w różnych rozmiarach, bez problemu dopasuje się do ciała każdej kobiety.


Tampony czy podpaski – co wybrać i jak poprawnie aplikować? Ponad tydzień temu 29.08.20 Tampony czy podpaski – co wybrać i jak poprawnie aplikować?

Każda dziewczyna prędzej czy później dostaje okres i to zupełnie normalna sprawa. Co więcej, w dzisiejszych czasach możesz korzystać z takich środków higienicznych, że miesiączka staje się praktycznie niezauważalna.

Ból miesiączkowy - skąd się bierze i jak go złagodzić? Ponad tydzień temu 29.08.20 Ból miesiączkowy - skąd się bierze i jak go złagodzić?

Comiesięczne krwawienie większości kobiet, bez względu na wiek, kojarzy się z dyskomfortem trwającym co najmniej przez kilka dni. Często ból brzucha podczas okresu z powodzeniem uprzykrza codzienne funkcjonowanie i normalny rytm dnia. ​​​​​​​

Nieregularny okres a wakacje. Jak się przygotować? Ponad tydzień temu 29.08.20 Nieregularny okres na wakacjach. Jak się przygotować?

Pierwsze cykle menstruacyjne bywają nieregularne. Nastolatka nigdy nie może być pewna, kiedy pojawi się okres. Jak przygotować się do wakacyjnego wyjazdu, aby miesiączka nie zrujnowała zabawy i wypoczynku?

Wszystkie Artykuły