Artykuły

Czym są normy i role społeczne? – Akademia Dojrzewania Ponad miesiąc temu 24.05.21 Normy i role społeczne – czym są i jak wybrać własną drogę w życiu?

Przez całe swoje życie będziesz przyjmować jakieś role społeczne. Najpierw była to rola dziecka, potem nastolatka, a kolejnym krokiem jest bycie dorosłym człowiekiem. Podczas lat nauki jesteś uczniem, a potem studentem.

Bezpieczeństwo w Internecie – Akademia Dojrzewania Ponad miesiąc temu 17.05.21 Bezpieczeństwo w Internecie – jak nie dać się oszukać wirtualnym znajomościom?

Nie znasz świata bez Internetu. Google to Twoje narzędzie do wyszukiwania informacji, a social media – miejsce nawiązywania znajomości. Dzięki Internetowi możesz zdobyć nowe umiejętności – nauczyć się języka obcego, przeczytać książkę, posłuchać muzyki i zagrać ze znajomymi w grę online.

Izolacja i poczucie samotności u nastolatków – Akademia Dojrzewania Ponad miesiąc temu 10.05.21 Poczucie samotności wśród nastolatków i izolowanie się ich od ludzi i otoczenia

Poczucie samotności dotyczy nie tylko osób dorosłych. To także częste zjawisko wśród młodzieży, szczególnie w czasie pandemii. Czy uczucie samotności ma tylko negatywne nacechowanie?

Jak poradzić sobie z rozstaniem z chłopakiem? – Akademia Dojrzewania Ponad miesiąc temu 03.05.21 Jak poradzić sobie z rozstaniem z chłopakiem?

Zaczęło się tak wspaniale. Nie mogłaś doczekać się, żeby go zobaczyć. A każde spotkanie wydawało się za krótkie. Jednak silne zauroczenie, a może nawet i zakochanie, przeminęło. Chłopak, który wydawał Ci się ideałem, zawiódł.

Akceptacja, pewność siebie, własna wartość – Akademia Dojrzewania Ponad miesiąc temu 27.04.21 Akceptacja i pewność siebie. Jak zdobyć poczucie własnej wartości?

Akceptacja samego siebie to wewnętrzna zgoda na to, jakim się jest razem ze swoimi wszystkimi zaletami i wadami. Ten stan można też nazwać po prostu lubieniem siebie albo przyjaźnią z samym sobą.

Konflikty społeczne – rozwiązywanie – Akademia Dojrzewania Ponad miesiąc temu 20.04.21 Konflikty społeczne – jak rozwiązywać i zapobiegać konfliktom?

Nie wyobrażasz sobie życia bez swoich koleżanek, kolegów i znajomych. Są nieodłączną częścią Twojego życia. Ale czasami potrafią też nieźle Cię rozzłościć. Podobnie jak Twoje rodzeństwo czy rodzice.

Przekroczenie granic fizycznych i psychicznych– Akademia Dojrzewania Ponad miesiąc temu 13.04.21 Fizyczne i psychiczne granice – co robić, kiedy ktoś je przekracza?

Wciąż zbyt mało mówi się o stawianiu granic w kontaktach międzyludzkich, a przecież dobre i zdrowe relacje bez nich nie istnieją. Często po to, żeby nie wydać się osobą niemiłą albo nieuprzejmą, zgadzasz się na rzeczy, które tak naprawdę Ci nie odpowiadają, a potem tego żałujesz? Dowiedz się, jak nauczyć się stawiać zdrowe granice!

Jak zbudowany jest kobiecy układ rozrodczy? – Akademia Dojrzewania Ponad miesiąc temu 06.04.21 Żeńskie narządy płciowe – jak zbudowany jest kobiecy układ rozrodczy?

Narządy rozrodcze żeńskie to złożony układ, którego poszczególne elementy pełnią wyspecjalizowane role, a w całości odgrywa on niezwykłą rolę przez całe nasze życie. Odpowiada on nie tylko za wytworzenie komórek jajowych, ale umożliwia również rozwój zarodka i wydanie potomstwa na świat.

Cykl miesiączkowy - jak wyglądają jego fazy? – Akademia Dojrzewania Ponad miesiąc temu 30.03.21 Cykl miesiączkowy – jak wyglądają jego fazy?

Jak wyglądają poszczególne fazy cyklu miesiączkowego i co wtedy dzieje się w ciele kobiety? Ile powinien trwać cykl i co może go zaburzyć?

Co oznaczają plamienia między miesiączkami? – Akademia Dojrzewania Ponad miesiąc temu 23.03.21 Plamienia między miesiączkami – co mogą oznaczać?

Miesiączkujesz już od pewnego czasu i krwawienie pojawia się u Ciebie regularnie, jednak czasem występują u Ciebie również plamienia między miesiączkami? Zastanawiasz się czy powinny one stanowić powód do zmartwień? ​​​​​​​

Wszystkie Artykuły