Artykuły

Przekroczenie granic fizycznych i psychicznych– Akademia Dojrzewania Ponad tydzień temu 01.04.21 Fizyczne i psychiczne granice – co robić, kiedy ktoś je przekracza?

Wciąż zbyt mało mówi się o stawianiu granic w kontaktach międzyludzkich, a przecież dobre i zdrowe relacje bez nich nie istnieją. Często po to, żeby nie wydać się osobą niemiłą albo nieuprzejmą, zgadzasz się na rzeczy, które tak naprawdę Ci nie odpowiadają, a potem tego żałujesz? Dowiedz się, jak nauczyć się stawiać zdrowe granice!

Jak zbudowany jest kobiecy układ rozrodczy? – Akademia Dojrzewania Ponad tydzień temu 29.03.21 Żeńskie narządy płciowe – jak zbudowany jest kobiecy układ rozrodczy?

Narządy rozrodcze żeńskie to złożony układ, którego poszczególne elementy pełnią wyspecjalizowane role, a w całości odgrywa on niezwykłą rolę przez całe nasze życie. Odpowiada on nie tylko za wytworzenie komórek jajowych, ale umożliwia również rozwój zarodka i wydanie potomstwa na świat.

Cykl miesiączkowy - jak wyglądają jego fazy? – Akademia Dojrzewania Ponad tydzień temu 29.03.21 Cykl miesiączkowy – jak wyglądają jego fazy?

Jak wyglądają poszczególne fazy cyklu miesiączkowego i co wtedy dzieje się w ciele kobiety? Ile powinien trwać cykl i co może go zaburzyć?

Co oznaczają plamienia między miesiączkami? – Akademia Dojrzewania Ponad tydzień temu 29.03.21 Plamienia między miesiączkami – co mogą oznaczać?

Miesiączkujesz już od pewnego czasu i krwawienie pojawia się u Ciebie regularnie, jednak czasem występują u Ciebie również plamienia między miesiączkami? Zastanawiasz się czy powinny one stanowić powód do zmartwień? ​​​​​​​

Spóźniający się okres - przyczyny – Akademia Dojrzewania Ponad tydzień temu 29.03.21 Spóźniający się okres – jakie mogą być przyczyny, kiedy udać się do lekarza?

Czy spóźniający się okres jest powodem do zmartwień? Kiedy należy zgłosić się do lekarza? Co powoduje przesunięcie się cyklu?

Infekcje intymne - rodzaje, objawy, ochrona – Akademia Dojrzewania Ponad tydzień temu 29.03.21 Infekcje intymne – rodzaje, objawy, jak zapobiegać?

Infekcje intymne to częste schorzenia występujące u wielu kobiet, w tym również nastolatek. Mogą być one wywołane zarówno przez patologiczne bakterie jak i grzyby.

Pierwsza miesiączka - objawy, ile trwa, kiedy może się pojawić? Ponad tydzień temu 29.08.20 Pierwsza miesiączka - objawy, ile trwa, kiedy może się pojawić?

Pierwsza miesiączka z początku może przerażać, ale kiedy podejdziesz do tematu świadomie, możesz być pewna, że nic Cię nie zaskoczy, a strach szybko minie. 


Co to jest zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) Ponad tydzień temu 29.08.20 PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - co to jest?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) to przykra, ale często spotykana przypadłość kobiet. Obejmuje zarówno rozdrażnienie, jak i niekiedy ból fizyczny, głównie dotyczący głowy, piersi czy brzucha.

Etapy dojrzewania: jak zmienia się ciało? - Akademia Dojrzewania Ponad tydzień temu 29.08.20 Etapy dojrzewania – jak zmienia się Twoje ciało?

Obserwujesz z zaciekawieniem, jak zmienia się Twoje ciało w okresie dojrzewania? Pamiętaj, że pokwitanie to czas przemian zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Daj sobie czas i postaraj się wsłuchać w swoje potrzeby.

Higiena osobista i intymna w okresie dojrzewania Ponad tydzień temu 29.08.20 Higiena osobista i intymna w okresie dojrzewania

W czasie dojrzewania Twoje ciało się zmienia, a burza hormonów daje się we znaki, co widać gołym okiem na twarzy, włosach i miejscach intymnych.

Wszystkie Artykuły