Jak rozmawiać z córką o seksie i antykoncepcji?

Czy dzieci nie mogą na dłużej pozostać maluchami? Niestety czas dzieciństwa szybko mija i dorastająca nastolatka musi zmierzyć się z wieloma nowymi problemami i zmianami w życiu, a rodzice powinni jej w tej drodze towarzyszyć.

Czytaj dalej

Dla rodziców

Ostatnie artykuły

Książki o dojrzewaniu dla nastolatki – Akademia Dojrzewania
Ponad rok temu 27.04.21 Książki o dojrzewaniu dla nastolatki – co polecić córce?

Książki o dojrzewaniu to dobry wybór, jeśli chcemy poszerzyć wiedzę córki lub zainteresować ją tematem dojrzewania. Co prawda, nie zastąpią rozmowy, ale znacząco ułatwią wytłumaczenie, co dzieje się z ciałem, emocjami nastolatki. Które pozycje są godne polecenia dorastającej córce?

Rozmowa z córką o pierwszej miesiączce – Akademia Dojrzewania
Ponad rok temu 31.03.21 Jak przygotować się na rozmowę z córką o pierwszej miesiączce?

Rozmowa o pierwszej miesiączce może początkowo wydawać się krępująca zarówno dla mamy i córki. Najważniejsze, aby dziecko czuło się swobodnie, a mama postarała się odpowiedzieć na każde nurtujące córkę pytanie. Wyrozumiałość, cierpliwość i przygotowanie to klucze do sukcesu.

Badania kontrolne nastolatki: morfologia, cytologia, usg
Ponad rok temu 29.08.20 Badania kontrolne nastolatki – co warto sprawdzić?

W okresie dojrzewania dużo się dzieje z ciałem nastolatki. To dobry moment na badania profilaktyczne i naukę dbania o zdrowie.

Bycie mamą nastolatki - o emocjach i wyzwaniach
Ponad rok temu 29.08.20 Bycie mamą nastolatki - o emocjach i wyzwaniach

Jesteś matką nastoletniej córki? Zastanawiasz się jak być dobrą mamą? To nie lada wyzwanie. Być matką w ogóle nie jest łatwo, a silną i wyrozumiałą to zadanie o wiele trudniejsze. ​​​​​​​


Zobacz wszystkie