Artykuły

Książki o dojrzewaniu dla nastolatki – Akademia Dojrzewania Ponad rok temu 27.04.21 Książki o dojrzewaniu dla nastolatki – co polecić córce?

Książki o dojrzewaniu to dobry wybór, jeśli chcemy poszerzyć wiedzę córki lub zainteresować ją tematem dojrzewania. Co prawda, nie zastąpią rozmowy, ale znacząco ułatwią wytłumaczenie, co dzieje się z ciałem, emocjami nastolatki. Które pozycje są godne polecenia dorastającej córce?

Rozmowa z córką o pierwszej miesiączce – Akademia Dojrzewania Ponad rok temu 31.03.21 Jak przygotować się na rozmowę z córką o pierwszej miesiączce?

Rozmowa o pierwszej miesiączce może początkowo wydawać się krępująca zarówno dla mamy i córki. Najważniejsze, aby dziecko czuło się swobodnie, a mama postarała się odpowiedzieć na każde nurtujące córkę pytanie. Wyrozumiałość, cierpliwość i przygotowanie to klucze do sukcesu.

Badania kontrolne nastolatki: morfologia, cytologia, usg Ponad rok temu 29.08.20 Badania kontrolne nastolatki – co warto sprawdzić?

W okresie dojrzewania dużo się dzieje z ciałem nastolatki. To dobry moment na badania profilaktyczne i naukę dbania o zdrowie.

Bycie mamą nastolatki - o emocjach i wyzwaniach Ponad rok temu 29.08.20 Bycie mamą nastolatki - o emocjach i wyzwaniach

Jesteś matką nastoletniej córki? Zastanawiasz się jak być dobrą mamą? To nie lada wyzwanie. Być matką w ogóle nie jest łatwo, a silną i wyrozumiałą to zadanie o wiele trudniejsze. ​​​​​​​


Tata i córka: jak rozmawiać z nastoletnią córką - Akademia Dojrzewania Ponad rok temu 29.08.20 Tata i córka: rozmowa o dojrzewaniu

Relacje ojciec-córka to wyjątkowa więź. W końcu to właśnie tata jest pierwszym ważnym mężczyzną w życiu swojej małej córeczki. Czy tata może być więc dobrym rozmówcą córki w tematach dotyczących dorastania i dojrzewania? ​​​​​​​

Cyberprzemoc, nałogi, używki – pułapki dla nastolatka Ponad rok temu 29.08.20 Cyberprzemoc, nałogi, używki – pułapki dla nastolatka

Czas dorastania bywa naprawdę trudny. Niemalże na każdym kroku na nastolatka czyhają niebezpieczne sytuacje, podejrzani ludzie i pokusy, które mogą sprowadzić go na złą drogę.

Wahania nastrojów i problemy współczesnych nastolatków Ponad rok temu 29.08.20 Wahania nastrojów i problemy współczesnych nastolatków

Okres dojrzewania dziecka to nie tylko trudny czas dla nastolatka, ale również niezwykle ciężka próba dla rodziców. Ciągłe wahania nastrojów i zaburzenia zachowania, wywołane m.in. burzą hormonów, powodują konflikty w domu. 


Jak rozmawiać z córką o seksie i antykoncepcji? Ponad rok temu 29.08.20 Jak rozmawiać z córką o seksie i antykoncepcji?

Czy dzieci nie mogą na dłużej pozostać maluchami? Niestety czas dzieciństwa szybko mija i dorastająca nastolatka musi zmierzyć się z wieloma nowymi problemami i zmianami w życiu, a rodzice powinni jej w tej drodze towarzyszyć.


Zaburzenia odżywiania, depresja, stany lękowe u nastolatek Ponad rok temu 29.08.20 Problemy nastolatków: zaburzenia odżywiania, depresja, stany lękowe

Problemy psychologiczne i zaburzenia odżywiania mogą dotyczyć też Twojego dziecka. W tej kwestii bardzo ważna jest odpowiednio szybka reakcja – im wcześniej pojawi się pomoc, tym większa jest szansa, że nastolatek poczuje się lepiej.


Dojrzewanie a relacje z rodzeństwem - Akademia Dojrzewania Ponad rok temu 29.08.20 Dojrzewanie a relacje z rodzeństwem

W okresie pokwitania relacje między rodzeństwem ulegają zmianie. Z jakimi trudnościami mierzy się dorastająca siostra?

Wszystkie Artykuły