Od 10. lat wspieramy nastolatki w procesie dojrzewania.

Zwracamy uwagę na istotne aspekty tego okresu od higieny intymnej, poprzez relacje w grupie rówieśniczej, z rodzicami czy opiekunami, po profilaktykę zdrowotną młodych dziewcząt. Pokazujemy jak być sobą i cieszyć się z tego pięknego okresu w życiu. Wierzymy, że ta inicjatywa edukacyjna jest bardzo potrzebna, bo pozwala dziewczętom lepiej radzić z problemami związanymi z dorastaniem i dojrzewaniem.

Dołącz do programu

Dla szkół

Ostatnie materiały

„WSZYSTKO GRA! JA TYLKO DOJRZEWAM”  - znamy zwycięzców konkursu!
2 dni temu 17.06.24 „WSZYSTKO GRA! JA TYLKO DOJRZEWAM” - znamy zwycięzców konkursu!

Tegoroczne zadanie konkursowe, było nie lada wyzwaniem. Zachęciliśmy Was do przygotowania gier planszowych pt. "Wszystko gra! Ja tylko dojrzewam!" Praca ta miała dać przestrzeń do wyrażenia swoich przeżyć, obserwacji i refleksji na temat dojrzewania.


10. edycja programu przed nami. Zapraszamy!
Ponad miesiąc temu 03.01.24 10. edycja programu przed nami. Zapraszamy!

Już po raz 10. chcielibyśmy zagościć w Państwa szkołach i na zajęciach z nastolatkami. Akademia Dojrzewania Lactacyd to program edukacyjny z zakresu profilaktyki zdrowotnej dla dziewcząt w okresie dojrzewania.


Ponad rok temu 07.01.23 "Szkolna Ławka Przyjaciółek" - konkurs!

Stwórzcie wyjątkowe miejsce w swojej szkole - "Szkolną Ławkę Przyjaciółek", która będzie symbolem otwartości i wsparcia, ze strony przyjaciółki, przyjaciela, rodziców czy nauczyciela. Niech szkolna ławka wyróżni się formą, kolorem i nie będzie ograniczała twórców w ich kreatywności. 

Ponad rok temu 14.11.22 "Akademia Dojrzewania Lactacyd” już 9. raz dla Was.

W roku szkolnym 2022/2023 program edukacyjny „Akademia Dojrzewania Lactacyd®”, podobnie jak jej poprzednie edycje, zbudowany jest na edukacji zdrowotnej dziewcząt w okresie dojrzewania. Naszym celem jest bycie blisko nastolatek i ich opiekunów – matek, osób najbliższych, a także nauczycieli, wspieranie ich w tym trudnym okresie wymagającym rozmowy, wyjaśniania procesów i zmian, które zachodzą zarówno w ciele, jak i w psychice młodych dziewcząt.

Zobacz wszystkie
Sponsor lactacyd
Patroni honorowi adliner polskie towarzystwo varsovia