Jesteś dla nas ważna

Ludzi sporo łączy: wspólne zainteresowania, sposób myślenia, sposób podejmowania decyzji czy dokonywane wybory, często podobne wierzenia, kolor skóry, wygląd czy przynależność do określonej grupy społecznej. Ale tak jak wiele jest między nami podobieństw, tak różnimy się między sobą i to właśnie te różnice są naszym atutem i czynią nas kimś niepowtarzalnym. Każdy z nas jest kimś wyjątkowym. Ty także.  Można porównać nas do płatków śniegu – nie ma dwóch takich samych. Warto o tym zawsze pamiętać.

Dlatego chcielibyśmy, abyś dziś, czytając te słowa, spojrzała na siebie naszymi oczami. Podejdź do lustra i popatrz na siebie. Kogo widzisz? Może masz ciemne włosy, lubisz jazdę konną i ubierasz się zawsze w jasne kolory, a może chodzisz zawsze na czarno, w luźnych bluzach i słuchasz głośno muzyki? Jakąkolwiek siebie w nim widzisz, patrzysz na wspaniałego człowieka, z jego własną historią, przeżyciami, emocjami, uczuciami i własnym zdaniem na każdy temat. Patrzysz na jedyny w swoim rodzaju płatek śniegu. Nie ma takiej drugiej jak Ty.

Dla nas możliwość uczestniczenia w Twoim dorastaniu jest niezwykle cenna. Ciekawi nas, kim się staniesz, jaką drogę dla siebie wybierzesz, jakie masz marzenia, hobby, co lubisz robić, a czego wolisz unikać. Chcemy towarzyszyć Ci w Twojej drodze ku dorosłości i Cię w tej podróży wspierać, tak jak robią to – taką mamy nadzieję – twoja rodzina, nauczyciele i przyjaciele. Dojrzewanie to ważny czas, wiąże się z nim wiele emocji, zmian zachodzących nie tylko w ciele, a czasem trudnych wyborów. Wiemy o tym i rozumiemy to, dlatego dajemy Ci wskazówki i podpowiedzi, które mogą pomóc Ci zrozumieć niektóre zjawiska i je zaakceptować, ale i dbać o siebie we właściwy sposób. Mamy nadzieję, że okażemy się godni Twojego zaufania i że zechcesz skorzystać z naszych rad.

Egipcjanie lubią powtarzać: „Wystarczy, że zabraknie tylko jednej gwiazdy, a karawana straci właściwy kierunek”. Wiedzą, że wszyscy jesteśmy częścią jednej całości i każdy z nas ma w niej do odegrania swoją rolę. Dlatego każdy jest ważny i zasługuje na akceptację i zrozumienie, na troskę i miłość, na możliwość bycia sobą i bycia takim, jakim pragnie być. Dlatego życzymy Ci, byś na każdym etapie swojej drogi zawsze spotykała życzliwych i otwartych ludzi, w których znajdziesz oparcie. Pamiętaj, że każde zdarzenie i każda sytuacja, w jakiej się znajdziesz, to ważne doświadczenie i okazja, by lepiej poznać samą siebie. Kto zna siebie, ten wie, czego pragnie, o czym naprawdę marzy i dokąd zmierza. Niezależnie od tego, jaką siebie wybierzesz, pamiętaj, że jesteś swoją najlepszą przyjaciółką. Uśmiechnij się do niej w lustrze – jest tego warta.

Pamiętaj, że na nas zawsze możesz liczyć, szukając odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące okresu dojrzewania. Zależy nam na tym, byś czuła się szczęśliwa, spełniona, ale przede wszystkich kochała i rozumiała samą siebie. Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Jesteś dla nas ważna.

REDAKCJA SERWISU AKADEMIA DOJRZEWANIA
REDAKCJA SERWISU AKADEMIA DOJRZEWANIA
To może Ci się spodobać
Higiena intymna na wakacjach - 8 prostych zasad jak czuć się świeżo i komfortowo podczas wakacji
Co powinnaś wiedzieć o antykoncepcji?
Jesteś dla nas ważna