Kolejna edycja „Akademii Dojrzewania Lactacyd” wystartowała.

Tegoroczna edycja „Akademii Dojrzewania Lactacyd”, podobnie jak poprzednie, koncentruje się na edukacji zdrowotnej związanej z profilaktyką okresu dojrzewania dziewcząt. Doskonale wiemy jak trudny jest to czas nie tylko dla młodych dziewcząt ale i ich rodziców a także grona szkolnego. Idea programu zakłada wsparcie ekspertów. Na naszej stronie publikujemy interesujące artykuły, a dotyczące okresu dojrzewania, dostępne jest także anonimowe forum, gdzie dziewczęta mają możliwość otrzymania odpowiedzi od lekarza ginekologa na nurtujące je pytania. „Akademia Dojrzewania Lactacyd” to także materiały edukacyjne dla nauczycieli, które służą jako inspiracja do przeprowadzenia zajęć lekcyjnych. W tym roku otrzymujecie Państwo bezpłatne scenariusze zajęć, a także materiały uzupełniające oraz karty z bilansem nastolatki, dedykowane pielęgniarkom szkolnym.

Nowością edukacyjną jest QUIZ wiedzy. Jego forma on-line umożliwia podsumowanie zdobytej wiedzy na zajęciach. QUIZ może być także ciekawą formą pracy w domu, do samodzielnego rozwiązania.

QUIZ dostępny jest na naszej stronie [link].

Elementem kończącym program jest konkurs edukacyjny pt. „Cycle. Moja apka”, którego przedmiotem będzie stworzenie lapbooka prezentującego nowy dodatek do aplikacji dla dziewcząt Cycle. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.


Nowy Konkurs dla szkół "Cycle. Moja Apka"

Zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe do udziału w nowym konkursie edukacyjnym „Cycle. Moja Apka”. Konkurs przewidziany został do realizacji głównie w II semestrze roku szkolnego 2021/2022, ale już od 15 grudnia br. będzie możliwość zgłaszania prac konkursowych.

Na czym polega konkurs?

Stwórzcie LAPBOOKA prezentującego nowy dodatek do aplikacji CYCLE a może Wasz pomysł wygra. Nie znacie jeszcze naszej apki a chcecie ją poznać? Można ją bezpłatnie pobrać [link].

W konkursie czekają na Was fajne nagrody:

Jak wziąć udział w konkursie?

  1. Przygotujcie w klasie pracę konkursową, czyli LAPBOOK prezentujący dodatek do aplikacji CYCLE
  2. Zróbcie zdjęcie LAPBOOKA i prześlijcie przez formularz konkursowy na stronie www.akademia-dojrzewania.pl w zakładce KONKURS. Zdjęcia LAPBOOKÓW – prac konkursowych, można wgrywać na stronę już od 15 grudnia 2021 do 20 kwietnia 2022 r.
  3. Zbierzcie minimum 100 głosów, przy praca konkursowa przeszła do drugiego etapu – oceny przez Jury. Głosować można od 25 kwietnia do 20 maja 2022 r. Zachęcajcie do głosowania rodziców, uczniów, przyjaciół.
  4. Czekajcie na wyniki- 31 maja 2022 r., do godziny 14:00
  5. Nagrody wyślemy do zwycięzców do 20 czerwca 2022 r.

 Życzymy udanej zabawy i świetnych pomysłów na LAPBOOKI.

Szczegółowy regulamin konkursu [pobierz]

To może Ci się spodobać
10. edycja programu przed nami. Zapraszamy!