"Akademia Dojrzewania Lactacyd” już 9. raz dla Was.

W roku szkolnym 2022/2023 program edukacyjny „Akademia Dojrzewania Lactacyd®”, podobnie jak jej poprzednie edycje, zbudowany jest na edukacji zdrowotnej dziewcząt w okresie dojrzewania. Naszym celem jest bycie blisko nastolatek i ich opiekunów – matek, osób najbliższych, a także nauczycieli, wspieranie ich w tym trudnym okresie wymagającym rozmowy, wyjaśniania procesów i zmian, które zachodzą zarówno w ciele, jak i w psychice młodych dziewcząt.

„Akademia Dojrzewania Lactacyd®” jest odpowiedzią na bieżące potrzeby uczennic. Tworzona
i prowadzona przez grono ekspertów, edukuje i wspiera, oferując bezpłatne materiały edukacyjne jako inspirację dla nauczycieli do prowadzenia zajęć z nastolatkami.

Na stronie internetowej „Akademii Dojrzewania Lactacyd®” publikujemy także interesujące artykuły dla matek, córek, dla wszystkich kobiet. Doskonale wiemy, jak trudno rozmawia się na tematy związane z dojrzewaniem. Tematy oczywiste dla dorosłych stają się często niezrozumiałe dla młodych, powodując ich zagubienie. My doskonale to wiemy, dlatego od lat prowadzimy anonimowe forum, na którym dziewczęta mają możliwość zadać nurtujące je pytania i otrzymać odpowiedzi od eksperta, Pani dr Ginekolog.

Cieszymy się, że kolejny rok możemy być z Wami i wspólnie przeprowadzać nastolatki przez okres dojrzewania. W tym roku pragniemy skoncentrować się nie tylko na higienie osobistej tego okresu, ale także na relacjach pomiędzy matką, a córką, między przyjaciółkami, czy nastolatkami, a osobami dorosłymi

Nasz zespół ekspercki przygotował nowe scenariusze zajęć, a także karty pracy. QUIZ on-line, został wzbogacony o nowe pytania, które szeroko sprawdzą wiedzę uczennic z zakresu dojrzewania [link] Opracowane pytania są skierowanie nie tylko do dziewczynek, ale także do dojrzewających chłopców. Zachęcamy również rodziców i opiekunów do sprawdzenia swojej wiedzy w QUIZie - samodzielnie lub w ramach domowej rywalizacji z dzieckiem.

Jak co roku „Akademia Dojrzewania Lactacyd®” oferuje konkurs edukacyjny pt. „Szkolne Ławki Przyjaciółek”. Jego celem jest stworzenie miejsca przyjaznego dla każdej nastolatki. Szkolna Ławka Przyjaciółek to ogólnie dostępna przestrzeń, gdzie uczennice będą mogły porozmawiać o nurtujących je problemach, być razem z bliską osobą i wspierać się wzajemnie. To miejsce wyrażania swoich uczuć, myśli i dzielenia się problemami.

Szkolna Ławka Przyjaciółek jest miejscem, gdzie nastolatki mogą porozmawiać ze sobą, z nauczycielem, ze szkolnym psychologiem, czy z rodzicem. To miejsce, które ma zbliżyć, pomóc rozwiązać problemy związane z okresem dojrzewania, z relacjami, samooceną i pozostałe, które w tym czasie pojawią się w życiu dziewczynki. Szkolna Ławka Przyjaciółek jest symbolicznym miejscem wsparcia, które pokazuje, że nastolatka nie pozostaje sama w szkole, ponieważ zawsze znajdzie tam wsparcie.

Jak wziąć udział w konkursie? Dowiecie się już wkrótce. Zapraszamy do śledzenia naszej strony.

REDAKCJA SERWISU AKADEMIA DOJRZEWANIA
REDAKCJA SERWISU AKADEMIA DOJRZEWANIA
To może Ci się spodobać
„WSZYSTKO GRA! JA TYLKO DOJRZEWAM”  - znamy zwycięzców konkursu!
10. edycja programu przed nami. Zapraszamy!