Gość Ponad rok temu 02.07.20

Mam surowych rodziców, z którymi nie wiem jak rozmawiać

Jestem inna od moich rówieśniczek z klasy różnię się od nich i dlatego nie mam prawie w ogóle koleżanek a w dodatek moi rodzice są bardzo surowi zabraniają mi na wiele rzeczy np. spodnie z dziurami czy topy. Jak dostanę ocenę mniejszą od 4 to czasami kłócą się ze mną, a jak chcę im wytłumaczyć że taka ocena się czasami zdarza to odwołują się to tego co było kiedyś, że trzeba było pomóc rodzicom nieraz przyszło się późno do domu i jeszcze trzeba było się uczyć, a jak dostało się jedynką to jeszcze dostało się od rodziców.CO JA MAM ROBIĆ ?
2 komentarzy
Ginekolog Ponad rok temu 02.07.20
Każda nastolatka jest inna i na pewno Twoje koleżanki też podobnie myślą. To minie. Natomiast większym problemem jest Twoja relacja z rodzicami. Każdy chce dla swojego dziecka jak najlepiej jednak mam wrażenie, że może mimo dobrych chęci Twoich rodziców Ty sobie z tym nie radzisz. Jeżeli w Twojej szkole jest szkolny psycholog to spróbuj z nim porozmawiać - to doświadczona osoba, która na pewno pomoże Ci poradzić sobie z tymi problemami. Jeżeli w szkole nie ma takiej osoby, to spróbuj porozmawiać z ulubioną nauczycielką albo swoją ciocią (często takie osoby widzą różne problemy/sytuacje zupełnie innymi niż nam się wydaje).
Ala123 Ponad rok temu 13.10.20
Może trzeba spokojnie porozmawiać z rodzicami ale jeśli dostałaś mniej niż czwórkę i jeszcze nie możesz nosić dżinsów to już nie wiem ale w czym ty chodzisz do szkoły? Jak ja dostanę trójkę to rodzice mi nic nie robią ani nic mogę chodzić w czy chcę a na mnie nie krzyczą. A  masz starszej siostry albo najlepiej pisać na tej stronie i w Internecie. Każdy na tej stronie ci pomoże w różnych sytuacjach.                                                          Pozdrawiam :)