Prowadzenie zajęć

Treści edukacyjne przekazywane w ramach Akademia Dojrzewania Lactacyd® ujęte są w podstawie programowej kształcenia ogólnego, zajęcia można przeprowadzić w ramach przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie”.

  • Na spotkaniu z rodzicami nauczyciel powinien poinformować rodziców, że ich córki będą realizowały program Akademia Dojrzewania Lactacyd®
  • Zajęcia lekcyjne należy przeprowadzić tylko z dziewczętami (powinny czuć się swobodnie, nie powinny krępować się obecnością i żartami kolegów z klasy).
  • W celu przeprowadzenia zajęć z dziewczętami niezbędny będzie odpowiedni sprzęt (np. laptop i rzutnik), na którym nauczyciel będzie mógł odtworzyć filmy edukacyjne.
  • Nauczyciel powinien postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w scenariuszach zajęć (wprowadzić dziewczęta w temat zajęć, odtworzyć film, przeprowadzić przygotowane zadania i aktywności, podsumować zajęcia).
  • Nauczyciel powinien przekazać nastolatkom materiał dodatkowy, którym są poradniki dla nastolatek „Między nami nastolatkami”
  • Po realizacji wszystkich tematów lekcyjnych zachęcamy do stworzenia pracy w ramach ogłoszonego konkursu.

W przypadku dalszych pytań zachęcamy do kontaktu z organizatorem programu pod numerem infolinii 22 885 60 99, bądź adresem mailowym: zgloszenia@akademia-dojrzewania.pl.

Więcej informacji na temat materiałów edukacyjnych znajdziesz tutaj

To może Ci się spodobać
„WSZYSTKO GRA! JA TYLKO DOJRZEWAM”  - przygotuj planszówkę i wygraj nagrodę w konkursie
10. edycja programu przed nami. Zapraszamy!