Materiały dydaktyczne

Wszystkie materiały edukacyjne opublikowane poniżej zostały opracowane przez zespół ekspertów Akademii Dojrzewania Lactacyd® jako inspiracja do realizacji zajęć edukacyjnych z nastolatkami.

Scenariusze dla nauczyciela

Materiał edukacyjny zawierający konspekty zajęć dla klas V-VIII, przygotowany w podziale na grupy wiekowe, z podkreśleniem celu zajęć i wskazaniem

czego dokładnie dziewczęta nauczą się podczas ich trwania. Nauczyciele znajdą tam sugestie na temat możliwej formy przeprowadzenia lekcji - od prezentacji filmu, przez burzę mózgów, pracę w grupach czy quizy.

Do scenariuszy dołączone są materiały uzupełniające do lekcji dla dziewcząt z klas VIII ze skondensowaną dawką wiedzy na temat fazy cyklu miesiączkowego oraz chorób przenoszonych drogą płciową.

Plansze edukacyjne

Gotowe plansze edukacyjne do wyświetlenia podczas zajęć lub do wydruku. Będą świetnym wparciem dydaktycznym podczas zajęć lub dobrym źródłem wiedzy do powieszenia w klasie czy gabinecie pielęgniarskim w szkole.

Część kreatywna - materiały pomocnicze do przeprowadzenia zajęć

Materiały przydatne przy prowadzeniu warsztatów z młodzieżą, dyskusjach i pracy własnej dziewcząt. Stanowią wsparcie przy omawianiu treści obejrzanych na zajęciach edukacyjnych filmów video.

Fiszki umożliwiają przeprowadzenie angażujących zajęć z udziałem uczniów - są to krótkie quizy sprawdzające wiedzę ogólną o okresie dojrzewania.

Część zdrowotna - materiały pomocnicze dla dziewcząt/ gabinetu pielęgniarskiego

Materiały do rozdania lub powieszenia w szkole w postaci infografiki dotyczącej badania piersi, z instrukcją wykonania krok po kroku oraz bilansu nastolatki. Oba źródła mogą stanowić pomoc dydaktyczną lub wparcie obowiązkowych badań szkolnych.

Ulotka dla nastolatek

Ulotka zawierająca mini kompendium wiedzy na temat okresu dojrzewania, pierwszej miesiączki, higieny intymnej oraz pierwszej wizyty u ginekologa.

Filmy instruktażowe

To może Ci się spodobać
„WSZYSTKO GRA! JA TYLKO DOJRZEWAM”  - znamy zwycięzców konkursu!
10. edycja programu przed nami. Zapraszamy!