Prowadzenie zajęć

Treści edukacyjne przekazywane w ramach „Akademii Dojrzewania” ujęte są w podstawie programowej kształcenia ogólnego, zajęcia można przeprowadzić w ramach przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie”.
  • Na spotkaniu z rodzicami nauczyciel powinien poinformować rodziców, że ich córki będą realizowały program „Akademii Dojrzewania” i przekazać im poradnik „Moja córka staje się kobietą”.
  • Zajęcia lekcyjne należy przeprowadzić tylko z dziewczętami (powinny czuć się swobodnie, nie powinny krępować się obecnością i żartami kolegów z klasy).
  • W celu przeprowadzenia zajęć z dziewczętami niezbędny będzie odpowiedni sprzęt (np. laptop i rzutnik), na którym nauczyciel będzie mógł odtworzyć filmy edukacyjne.
  • Nauczyciel powinien postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w scenariuszach zajęć (wprowadzić dziewczęta w temat zajęć, odtworzyć film, przeprowadzić przygotowane zadania i aktywności, podsumować zajęcia).
  • Nauczyciel powinien przekazać nastolatkom materiał dodatkowy, którym są poradniki dla nastolatek „Między nami nastolatkami” oraz prezenty w postaci próbek płynów do higieny intymnej (50 ml).
  • Po realizacji wszystkich tematów lekcyjnych zachęcamy do stworzenia pracy w ramach ogłoszonego konkursu o temacie „Nastolatki kontra Rodzice”. Należy stworzyć poradnik dla rodziców, w którym dziewczęta będą radził im „Jak rozmawiać z nastolatką”, żeby uniknąć eskalacji konfliktów z rodzicami w okresie dojrzewania (szczegóły w zakładce: konkurs).
Karty pracy (uzupełnienie scenariuszy zajęć – do pobrania) kliknij tutaj» W przypadku dalszych pytań zachęcamy do kontaktu z organizatorem programu pod numerem infolinii 22 885 61 00, bądź adresem mailowym: info@akademia-dojrzewania.pl.